Potrzebujesz pomocy, dzwoń, a jeśli nie możesz się dodzwonić to znaczy, że jesteśmy zajęci leczeniem pacjenta, wtedy prosimy o sms lub mail- zawsze pomożemy, jeśli właśnie nie pomagamy komuś innemu. Preferowany kontakt poprzez maila: kumakwet2011@gmail.com. Telefon do kontaktu 71 72 45 385. Telefon do SMS, WhatsApp, Messenger: 606532903. Najlepiej zarejestrować się na wizytę poprzez www.wettermin.pl lub przyjść i zarejestrować się osobiście.

W naszej przychodni nie ma specjalnego stanowiska rejestratorki lub sekretarki i z tego względu prosimy o wyrozumiałość, gdy nie odbieramy telefonu. Moglibyśmy stworzyć takie stanowisko, ale wtedy musielibyśmy również podwyższyć ceny naszych usług.

Proszę pamiętać, że każdy chce być dobrze zdiagnozowany i dobrze leczony, więc wciskanie się na siłę, na wizytę powoduje skracanie czasu przyjęcia pacjenta i zmniejsza jakość naszej pracy. Dotyczy to każdego i także tego, który próbuje na siłę umówić się na wizytę :)

Proszę pamiętać, że biegunka i wymioty stają się sprawą na cito, gdy właściciel czeka z pójściem do lekarza przez tydzień, wcześniej jest to zwykła wizyta w normalnym czasie.

Rozród psów i kotów

Rozród psów i kotów jest jedną z najbardziej interesujących dziedzin weterynarii. Dlatego ciągle pogłębiamy swoją wiedzę na ten temat czytając najnowsze książki i artykuły z tego zakresu oraz uczestnicząc w różnego rodzaju Konferencjach z zakresu rozrodu małych zwierząt. Ostatnia taka konferencja, odbyła się we Wrocławiu, której gościem honorowym był prof. Alan Fontbone z Francji główny lekarz zajmujący się rozrodem małych zwierząt we Francji. Efektem tej konferencji są nowe sposoby prowadzenia suk w ciąży, nowe spojrzenie na leczenie ropnego zapalenia macicy przy użyciu preparatu Alizine, który umożliwia leczenie nawet tzw. formy zamkniętej ropnego zapalenia macicy. Również preparat ten przynosi doskonałe efekty w leczeniu gruczolaków sutka u samic oraz jest stosowany w antykoncepcji hormonalnej nie przynosząc tylu efektów ubocznych, co stosowane do tej pory preparaty progesteronowe. Jedną z najpiękniejszych rzeczy jest osobiste odebranie porodu i potem radość z dorastania podopiecznych, którzy przychodzą do mnie ze swoimi nowymi właścicielami.

 • Wykonujemy badania i zabiegi wykorzystywane w rozrodzie małych zwierząt.
 • Osobiście odbieramy porody od suk i kotek.
 • Przeprowadzamy badania poporodowe i zabezpieczamy suczki małych ras przed wystąpieniem tężyczki poporodowej.
 • Doradzam, jak żywić suczki w czasie ciąży tak, aby nie wystąpiła tężyczka poporodowa.

Spis czynności wykonywanych przez nas w ramach opieki przed, - w czasie i po porodowej:

Badanie suki przeznaczonej do rozrodu

 • Metoda progesteronowa wyznaczająca dni płodne. Najnowsza metoda pozwalająca na wyznaczenie właściwych dni krycia z dokładnością do 1,2 dni. Dużo lepsza metoda niż metoda cytologiczna, choć łączona z nią daje często doskonałe efekty zwłaszcza w zaburzeniach rozrodu.
 • Metoda cytologiczna wyznaczająca dni płodne. Mniej ważna obecnie, ale niezbędna do diagnozowania zaburzeń rozrodu.
 • Profil hormonalny suki: oznaczanie poziomu hormonów ( estrogeny, progesteron, testosteron) w krwi.
 • Przygotowanie suki do zajścia w ciąże, opieka w czasie ciąży, porodu i po porodzie.
 • Odbieranie porodów
 • Opieka poporodowa
 • Leczenie chorób układu rozrodczego suk.
 • Pobieranie nasienia od psów samców i sztuczna inseminacja suk:
 • Inseminacja nasieniem świeżym
 • Antykoncepcja hormonalna i chirurgiczna psów, kotów i innych małych zwierząt domowych.