BIOMILL SWISS PROFESSIONAL MINI JUNIOR

Biomill Junior Mini jest kompletną i w pełni zbilansowaną karmą dla szczeniąt ras miniaturowych i małych (waga psa dorosłego od 1 kg do 10 kg). Pokarm przeznaczony jest dla psów w wieku od 4-ego tygodnia do 10-ego miesiąca życia, czyli do osiągnięcia przez zwierzę pełnego rozwoju.

Kompozycja pożywienia całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze wymagane przez szczenięta ras miniaturowych i małych w fazie wzrostu. Karmę charakteryzuje przede wszystkim bardzo wysoki udział procentowy świeżego mięsa użytego do jej produkcji (55,1%), co pozwala w sposób ponadprzeciętny zaspokoić zapotrzebowanie szczenięcia na proteiny i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (RICH IN POULTRY). Dietę charakteryzuje drobna struktura granulatu oraz wysoki stopień koncentracji składników odżywczych i energii. Karma doskonale odżywia organizm a jednocześnie nie obciąża mało pojemnego przewodu pokarmowego zwierzęcia. Wysoka energetyczność pożywienia sprawia, że charakteryzuje się ono wyjątkowymi walorami smakowymi.

Odpowiednia ilość witamin i mikroelementów usprawnia procesy metaboliczne. Optymalny bilans minerałowy wspomaga prawidłowy rozwój masy mięśniowej i układu kostnego. Unikalna receptura, najlepszej jakości składniki oraz najbardziej zaawansowana technologia wytwórcza, gwarantują wysoki poziom strawności i przyswajalności elementów odżywczych. Wyważony stosunek łatwostrawnych i wysokochłonnych protein do poziomu kaloryczności minimalizuje ryzyko wystąpienia problemu otyłości. Ograniczona ilość węglowodanów minimalizuje występowanie wzdęć. Karma ze względu na wysokie wartości odżywcze może być stosowana jako pożywienie pełnoporcjowe dla suk szczennych. Formuła wzbogacona jest licznymi systemami wspomagającymi i ochronnymi.

Struktura oraz wielkość granulatu odpowiada wymogom anatomicznym małego psa (MINI CROC). Dzięki systemowi NATURAL DEFENSIVES, zawierającemu witaminę E i C, a także selen i cynk, stymulowany jest układ immunologiczny. Zastosowanie fruktooligosacharydów (FOS) optymalizuje procesy trawienne (OPTIMAL DIGESTION). Wyciąg z Yucca Schiedegera eliminuje przykry zapach odchodów (ODOR CONTROL). Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6 i Omega-3 zapewniają zdrową skórę i lśniącą sierść (SKIN & COAT).