Potrzebujesz pomocy, dzwoń, a jeśli nie możesz się dodzwonić to znaczy, że jesteśmy zajęci leczeniem pacjenta, wtedy prosimy o sms lub mail- zawsze pomożemy, jeśli właśnie nie pomagamy komuś innemu. Preferowany kontakt poprzez maila: kumakwet2011@gmail.com. Telefon do kontaktu 71 72 45 385. Telefon do SMS, WhatsApp, Messenger: 606532903. Najlepiej zarejestrować się na wizytę poprzez www.wettermin.pl lub przyjść i zarejestrować się osobiście.

W naszej przychodni nie ma specjalnego stanowiska rejestratorki lub sekretarki i z tego względu prosimy o wyrozumiałość, gdy nie odbieramy telefonu. Moglibyśmy stworzyć takie stanowisko, ale wtedy musielibyśmy również podwyższyć ceny naszych usług.

Proszę pamiętać, że każdy chce być dobrze zdiagnozowany i dobrze leczony, więc wciskanie się na siłę, na wizytę powoduje skracanie czasu przyjęcia pacjenta i zmniejsza jakość naszej pracy. Dotyczy to każdego i także tego, który próbuje na siłę umówić się na wizytę :)

Proszę pamiętać, że biegunka i wymioty stają się sprawą na cito, gdy właściciel czeka z pójściem do lekarza przez tydzień, wcześniej jest to zwykła wizyta w normalnym czasie.

Doktor Dolittle

Najczęstsze dolegliwości chorobowe

Ślinienie połączone z osowiałością, brakiem apetytu oraz często z łzawieniem należy łączyć z przerostem zębów siecznych lub trzonowych, a także innymi chorobami mającymi miejsce w jamie ustanej. Intensywne ślinienie doprowadza do wyłysień okolic pyszczka oraz przednich kończyn, za pomocą których szynszyla próbuje wyczyścić wilgotne miejsca. (Ryc.17,18.)

Profilaktyka

Szynszyle nie chorują na choroby wirusowe, wymagające rutynowych szczepień, stąd też nie została opracowana immunoprofilaktyka dla tych zwierząt.

Odrobaczanie

Regularne odrobaczanie nie jest konieczne. Natomiast w razie potwierdzonego zarażenia pasożytami wewnętrznymi można zastosować środki podane w tabeli nr 4. Jednak należy mieć na uwadze, że zakażenia pasożytnicze są odnotowywane bardzo rzadko.

Strony

Subskrybuj RSS - Doktor Dolittle